Metody
 Â
Fala uderzeniowa i laser wysokoenergrtyczny
Połączenie terapii laserem wysokoenergetycznym i falami uderzeniowymi pozwala na MAKSYMALIZACJĘ wyników leczenia i PRZYSPIESZENIE procesu powrotu do zdrowia.
Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu (NTM) i stolca
Wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyka co czwartą kobietę. Przyczyną pojawienia się tego problemu są wielokrotne i trudne porody, nadwaga oraz obniżenie napięcia mięśniowego związane z okresem przekwitania. Niekontrolowane oddanie moczu następuje wskutek szybkiego wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Dochodzi do tego podczas zwiększonego napięcia mięśni brzucha przy takich czynnościach jak śmiech, kichanie, kaszel, ale także przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów. W przypadku gdy Pacjentowi dokucza wysiłkowe nietrzymanie moczu pomocą jest fizjoterapia NTM. Bardzo często łączy się kilka form terapii jednocześnie. Pierwszym krokiem, gdy choroba nie jest bardzo zaawansowana, jest gimnastyka i zabiegi fizykalne przy zastosowaniu Emg powierzchniowego, biofeedbacku i stymulacji, czyli leczenie zachowawcze.
Fizykoterapia
Wykorzystywanie bodźców fizykalnych np. prądy (tens, jonoforezy), światła (lasery), pola magnetycznego (magnetronik), fali uderzeniowej, fali ultradżwiękowej (ultradźwięki) w celu wspomagania leczenia w wielu jednostkach chorobowych. Często można uzyskać dobre efekty przeciwbólowe, poprawiające ukrwienie lub wspomagające stymulację tkanek do regeneracji.
Indywidualne ćwiczenia specjalistyczne
Wykorzystuje się wiele metod terapeutycznych w celu uzyskania poprawy funkcjonalnej u pacjentów. Najpierw określany jest cel pracy a w następnej kolejności dobór metody terapeutycznej.
Â
Integracja sensoryczna
Diagnoza i indywidualna terapia dzieci w zakresie: trudności w nauce, ADHD, Autyzm, Zespół Aspergera, grupa ryzyka (wcześniaki) prowadzona przez terapeutów z tej dziedziny.
Kinetic control
Metoda wykorzystująca testy funkcjonalne. Praca z pacjentem opiera się na doborze kierunku i zakresie ruchu. Wykorzystuje się odpowiednią relację między długością a napięciem mięśnia.
Kinezyterapia
Zadania ruchowe prowadzone sÄ… w formie indywidualnej lub grupowej pracy z pacjentem.
Konsultacje
Diagnostyka zaburzeń rozwoju u dzieci i młodzieży oraz diagnostyka dysfunkcji narządu ruchu u dorosłych.
Logopedia
Profilaktyka, diagnoza i terapia zaburzeń mowy: opóźnionego rozwoju mowy, dysfazji rozwojowej, autyzmu, jąkania, dyzartrii i afazji, wad wymowy.
Mata Bemer
Lepsze krążenie - lepsze zdrowie - lepsze życie
Metoda McKenziego
Metoda diagnozowania i leczenia zespołów bólowych kręgosłupa oraz kończyn; oparta o znajomości wzorców bólowych, analizę zachowania się bólu w wywiadzie i badaniu przedmiotowym.
Ortezy
Kwalifikacja specjalistyczna do ortez fimy Cascade Dafo w celu poprawy rozwoju motorycznego i funkcjonalnego u dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.
Â
Osteopatia
Osteopatia to metoda diagnozowania i leczenia manualnego. Opiera się na szerokiej wiedzy anatomicznej i fizjologicznej oraz dokładnej znajomości biomechaniki układu kostno-mięśniowego. Filozofia osteopatii traktuje pacjenta całościowo i uznaje zależność pomiędzy jego ciałem, psychiką i umysłem, zarówno w zdrowiu jak i w chorobie. Zakłada również, że organizm ludzki posiada naturalne zdolności do samoregeneracji, więc stymuluje procesy naprawcze organizmu.
PNF
Metoda torowania dróg nerwowo - mięśniowych poprzez wzorce ruchowe i odpowiednie techniki przygotowujące do pracy funkcjonalnej z pacjentem.
Pinoterapia
Pinoterapia to sposób oddziaływań przez piny na organizm ludzki. Odpowiednie techniki wykonywane przez terapeutę uruchamiają poszczególne struktury w organiźmie na drodze odruchowej w zależności od celu zabiegu. Uzyskuje się bardzo dobry efekt przeciwbólowy w krótkim czasie.
Plastrowanie dynamiczne
Metoda z wykorzystaniem odpowiednich tapów do aplikacji celem: poprawy funkcji, stabilizacji, korekcji, działania p/bólowego uszkodzonych części ciała.
Stretching
Metoda z zastosowaniem ćwiczeń rozciągających dowolne grupy mięśniowe poprzedzonych dynamiczną rozgrzewką.
Szkoła pleców- zajęcia grupowe
Zajęcia w małych grupach dla osób z problemami kręgosłupowymi. Grupy 5 -8 osobowe; czas zajęć 45- 50 minut. Oferujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Terapia pedagogiczna
Trudności w uczeniu się – trudności w czytaniu pisaniu i liczeniu, dysleksja, zaburzenia dojrzałości szkolnej.
Terapia specjalistyczna według metod dla pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi
Obejmuje: PNF, Plastrowanie dynamiczne i Powięziowe rozluźnianie tkanek miękkich
Świat masażu
Odpowiednie techniki manualne wspomagają leczyć kontuzje, koić bóle, poprawiają krążenie, usuwają zmęczenie, regenerują organizm oraz doskonale poprawiają samopoczucie.
Dietoterapia
Oferujemy pomoc w problemach takich jak nadwaga, otyłość, niedowaga, niedożywienie, chroniczne przemęczenie i zaburzenia odżywiania.