Porady naszych specjalistów

  • Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty

   Pierwsza wizyta jest niezwykle ważna, ponieważ jest to moment, w którym się poznajemy. Bardzo zależy nam, aby pacjent czuł się swobodnie, Ułatwi i przyspieszy to proces diagnostyczny, nie powodując u pacjenta dodatkowego stresu czy skrępowania.

   Więcej
  • Skolioza – wiedza w pigułce

   Skolioza- jest to deformacja kręgosłupa powodująca skrzywienie w trzech różnych płaszczyznach. Dochodzi do spłaszczenia bądź pogłębienia kifozy piersiowej oraz lordozy lędźwiowej, wygięcia bocznego kręgosłupa oraz jego rotacji.

   Więcej
  • Wspomaganie rozwoju dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego metodą integracji sensorycznej

   Integracja sensoryczna to proces neurologiczny organizujący wrażenia płynące z ciała dziecka i otaczającego go środowiska w taki sposób, by mogły być użyte do codziennego funkcjonowania, do celowego działania. W procesie tym, mózg informacje otrzymane ze wszystkich zmysłów segreguje, rozpoznaje, interpretuje, łączy ze sobą i wcześniejszymi doświadczeniami odpowiadając na wymagania płynące ze środowiska.

   Więcej
  • Mięśnie dna miednicy- dlaczego są tak istotne w naszym organiźmie?

   Mięśnie dna miednicy składają się z ważnego kompleksu mięśniowo tkankowego. Są podparciem dla narządów takich jak: pęcherz moczowy, macica, odbytnica, jelita oraz zapobiegają ich opadaniu przy wzroście ciśnienia śródbrzusznego.

   Więcej
  • Osteopata - kto może nim zostać?

   Osteopatami mogą zostać tylko lekarze oraz magistrowie rehabilitacji i fizjoterapii po ukończeniu odpowiednich studiów w zakresie osteopatii.

   Więcej
  • Osteopatia - co to znaczy? Kto może korzystać z usług?

   Osteopatia to metoda diagnozowania i leczenia manualnego szeroko znana i praktykowana w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej.

   Więcej
  • Profilaktyka bólów pleców

   Ból kręgosłupa dotyczy prawie każdego. Są osoby, które cierpią na bóle kręgosłupa czy też bóle pleców od lat. Jak sobie pomóc? Tych Kilka prostych wskazówek może poprawić funkcję kręgosłupa.

   Więcej
  • Terapia mięśni dna miednicy

   Co czwartą kobietę dotyka problem nietrzymania moczu. Przyczyną pojawienia się tego problemu są wielokrotne i trudne porody, nadwaga oraz obniżenie napięcia mięśniowego związane z okresem przekwitania. Niekontrolowane oddanie moczu następuje wskutek szybkiego wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Dochodzi do tego podczas zwiększonego napięcia mięśni brzucha przy takich czynnościach jak śmiech, kichanie, kaszel, ale także przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów.

   Więcej
  • Zasady zdrowego żywienia na co dzień.

   Zdrowe żywienie nie jest ani trudne, ani nieprzyjemne. Nie wymaga liczenia kalorii, godzinami stania w kuchni, ale nabycia umiejętności zachowania umiaru i dobrego planowania, zgodnie z potrzebami swojego organizmu.

   Więcej
  • Skolioza – leczenie zachowawcze, dlaczego warto ćwiczyć?

   Skoliozę idiopatyczną definiuje się jako wielopłaszczyznowe zniekształcenie, w którym obok wyboczenia w płaszczyźnie czołowej występują zmiany wielkości krzywizn w
   płaszczyźnie strzałkowej oraz w płaszczyźnie poprzecznej; rotacja i torsja kręgów. Grupę dominującą z rozpoznaną skoliozą stanowią nastolatki.

   Więcej